RIGOR MORTIS

6. března 2017 v 0:00
své srdce ukládám do hrobu svojí matky: chci, aby bilo podél jejího hnijícího masa už navždy. kdykoli mi někdo sáhne do hrudníku, aby mi ho rozbil, nachází jen prázdno a několik hrstí hniloby.

matčin hrob mí sourozenci zdobí květinami ze zářivého plastu. podmračeně sleduji barevné odlesky rostlin z umělé hmoty: ošklivé růže, křiklavé tulipány, falešné narcisy - všechny dočista stejné, bez jakékoli známky rozkladu a poškození. cítím z nich větší smrt, než z pohřbených všude kolem, a nerozumím tomu, jak může něco tak mrtvého přežívat tak dlouho. závidím jim jejich věčnost; chovám k nim zlou, irracionální nenávist za jejich lživou dokonalost. kdykoli je vidím, potlačuji nutkání je zahodit do smetí, roztavit a zničit, pomstit se jim za jejich iluzi nesmrtelnosti a krásy.

jsem přeplněna hněvěm, jenž ve mně vyvolává nesmyslné zoufalství. chci těm bezcenným imitacím vyprávět o lásce, kterou mi matka kdysi dala, a kterou jsem jí nestihla vrátit zpět. chci jim povědět o mém srdci, které odpočívá mezi jejími kostmi, uprostřed hniloby a zapomnění. chci je rozcupovat na malinké kousíčky, rozstříhat a vyhladit, ale ze všeho nejvíc toužím po tom, aby shnily, aby zmizely tak, jak mrtvé věci zmizet mají. přivádí mě k šílenství: jsou mým malým osobním peklem, rakovinotvorným nádorem uprostřed mého mozku. při pohledu na ně si rozkousávám vnitřní stranu tváří, rozškrabávám zápěstí a strhávám nehty; své chorobné myšlenky se snažím přebít bolestí, marně.

vědomí toho, že zde budou ještě dlouho po té, co konečně zemřu i já, mi nedává klidně spát.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nah | 6. března 2017 v 0:49 | Reagovat

další znepokojující skvost; cítím tolik radosti i úzkosti při jeho čtení! jsi při psaní neuvěřitelně přesvědčivá, má drahá.

2 Soukmenovec s depresí | 6. března 2017 v 16:12 | Reagovat

Naturalistické duševně-enviromentální zoufalství zapsané v jednom díle. Smutné, jiné, atmosferické a návykové. Přesně tak jak to má být, soudruhu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama